SerûpelFerhengcariyeya guzîde

cariyeya guzîde

Kurdînavdêr

ikbal

ku dike bi padîşah an jî şêxzade re bizewice

"cariyeya guzîde" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "ikbal".

Pirsên berbelav

"ikbal" bi kurdî çi ye?

"ikbal" bi kurdî "cariyeya guzîde" e.

"cariyeya guzîde" tê çi maneyê?

"cariyeya guzîde" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "ikbal".

"cariyeya guzîde" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "cariyeya guzîde", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin