SerûpelFerhengewrûpî bûn

ewrûpî bûn

Kurdîlêker

avrupalılaşmak

"ewrûpî bûn" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "avrupalılaşmak".

Pirsên berbelav

"avrupalılaşmak" bi kurdî çi ye?

"avrupalılaşmak" bi kurdî "ewrûpî bûn" e.

"ewrûpî bûn" tê çi maneyê?

"ewrûpî bûn" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "avrupalılaşmak".

"ewrûpî bûn" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "ewrûpî bûn", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin