SerûpelFerhenggirîfta mêjî

girîfta mêjî

Kurdînavdêr

hayat ağacı

mec

"girîfta mêjî" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "hayat ağacı".

Pirsên berbelav

"hayat ağacı" bi kurdî çi ye?

"hayat ağacı" bi kurdî "girîfta mêjî" e.

"girîfta mêjî" tê çi maneyê?

"girîfta mêjî" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "hayat ağacı".

"girîfta mêjî" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "girîfta mêjî", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin