SerûpelFerhengîdare dike

îdare dike

Kurdînavdêr

evkaf

"îdare dike" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "evkaf".

Pirsên berbelav

"evkaf" bi kurdî çi ye?

"evkaf" bi kurdî "îdare dike" e.

"îdare dike" tê çi maneyê?

"îdare dike" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "evkaf".

"îdare dike" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "îdare dike", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin