SerûpelFerhengkaxizê kalk

kaxizê kalk

Kurdî

saman kağıdı

"kaxizê kalk" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "saman kağıdı".

Pirsên berbelav

"saman kağıdı" bi kurdî çi ye?

"saman kağıdı" bi kurdî "kaxizê kalk" e.

"kaxizê kalk" tê çi maneyê?

"kaxizê kalk" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "saman kağıdı".

"kaxizê kalk" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "kaxizê kalk", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin