SerûpelFerhenglê nitirandin

lê nitirandin

Kurdî

hakketmek

kolandina nivîs an jî şeklan li ser tiştên madenî, dar, kevir û wekî wan

"lê nitirandin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "hakketmek".

Pirsên berbelav

"hakketmek" bi kurdî çi ye?

"hakketmek" bi kurdî "lê nitirandin" e.

"lê nitirandin" tê çi maneyê?

"lê nitirandin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "hakketmek".

"lê nitirandin" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "lê nitirandin", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin