SerûpelFerhengli hev kom bûn

li hev kom bûn

Kurdîlêker
  1. 1birikmek
  2. 2kümeleşmek
  3. 3oyulgalanmak
  4. 4toplanılmak
  5. 5toplaşmak
  6. 6yığışmak

"li hev kom bûn" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "birikmek, kümeleşmek, oyulgalanmak".

Pirsên berbelav

"birikmek" bi kurdî çi ye?

"birikmek" bi kurdî "li hev kom bûn" e.

"li hev kom bûn" tê çi maneyê?

"li hev kom bûn" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "birikmek, kümeleşmek, oyulgalanmak".

"li hev kom bûn" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "li hev kom bûn", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin