SerûpelFerhengnû kirin

nû kirin

Kurdîlêker
  1. 1gençleştirmek
  2. 2yenileştirmek

"nû kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "gençleştirmek, yenileştirmek".

Pirsên berbelav

"gençleştirmek" bi kurdî çi ye?

"gençleştirmek" bi kurdî "nû kirin" e.

"nû kirin" tê çi maneyê?

"nû kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "gençleştirmek, yenileştirmek".

"nû kirin" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "nû kirin", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin