SerûpelFerhengserhevde kirin

serhevde kirin

Kurdînavdêr

kara çalmak

"serhevde kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "kara çalmak".

Pirsên berbelav

"kara çalmak" bi kurdî çi ye?

"kara çalmak" bi kurdî "serhevde kirin" e.

"serhevde kirin" tê çi maneyê?

"serhevde kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "kara çalmak".

"serhevde kirin" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "serhevde kirin", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin