SerûpelFerhengtebatî kirin

tebatî kirin

Kurdîlêker
  1. 1direşmek
  2. 2pasifleştirmek
  3. 3sabretmek

"tebatî kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "direşmek, pasifleştirmek, sabretmek".

Pirsên berbelav

"direşmek" bi kurdî çi ye?

"direşmek" bi kurdî "tebatî kirin" e.

"tebatî kirin" tê çi maneyê?

"tebatî kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "direşmek, pasifleştirmek, sabretmek".

"tebatî kirin" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "tebatî kirin", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin