Ana sayfaSözlükhatin berhevkirin

hatin berhevkirin

Kürtçefiil
  1. 1derlenmek
  2. 2devşirilmek
  3. 3toplanılmak
  4. 4toplatılmakji bo tiştên ku hatine qefaltin
  5. 5toplatılmak

"hatin berhevkirin", Türkçe "derlenmek, devşirilmek, toplanılmak" anlamına gelen Kürtçe bir kelimedir.

Sıkça sorulan sorular

"derlenmek" Kürtçe ne demek?

"derlenmek" Kürtçe'de "hatin berhevkirin" demektir.

"hatin berhevkirin" ne demek?

"hatin berhevkirin", Türkçe "derlenmek, devşirilmek, toplanılmak" anlamına gelen Kürtçe bir kelimedir.

"hatin berhevkirin" Kürtçe nasıl söylenir?

"hatin berhevkirin" kelimesinin Kürtçe söylenişini yukarıdaki ses kaydından dinleyebilirsiniz.

Oyunlarla pratik yap

Düzeltme öner / bildir