Ana sayfaSözlükqarikî bûn

qarikî bûn

Kürtçeisimdişil
  1. 1sıskalaşma
  2. 2sıskalaşmak

"qarikî bûn", Türkçe "sıskalaşma, sıskalaşmak" anlamına gelen Kürtçe bir kelimedir.

Sıkça sorulan sorular

"sıskalaşma" Kürtçe ne demek?

"sıskalaşma" Kürtçe'de "qarikî bûn" demektir.

"qarikî bûn" ne demek?

"qarikî bûn", Türkçe "sıskalaşma, sıskalaşmak" anlamına gelen Kürtçe bir kelimedir.

"qarikî bûn" Kürtçe nasıl söylenir?

"qarikî bûn" kelimesinin Kürtçe söylenişini yukarıdaki ses kaydından dinleyebilirsiniz.

Oyunlarla pratik yap

Düzeltme öner / bildir