Ana sayfaSözlükşemûsî bûn

şemûsî bûn

Kürtçefiil
  1. 1haşarılaşmak
  2. 2huysuzlanmak
  3. 3katırlaşmak

"şemûsî bûn", Türkçe "haşarılaşmak, huysuzlanmak, katırlaşmak" anlamına gelen Kürtçe bir kelimedir.

Sıkça sorulan sorular

"haşarılaşmak" Kürtçe ne demek?

"haşarılaşmak" Kürtçe'de "şemûsî bûn" demektir.

"şemûsî bûn" ne demek?

"şemûsî bûn", Türkçe "haşarılaşmak, huysuzlanmak, katırlaşmak" anlamına gelen Kürtçe bir kelimedir.

"şemûsî bûn" Kürtçe nasıl söylenir?

"şemûsî bûn" kelimesinin Kürtçe söylenişini yukarıdaki ses kaydından dinleyebilirsiniz.

Oyunlarla pratik yap

Düzeltme öner / bildir