SerûpelFerhengçergê meryem

çergê meryem

Kurdînavdêr

hakkike karanfil

"çergê meryem" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "hakkike karanfil".

Pirsên berbelav

"hakkike karanfil" bi kurdî çi ye?

"hakkike karanfil" bi kurdî "çergê meryem" e.

"çergê meryem" tê çi maneyê?

"çergê meryem" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "hakkike karanfil".

"çergê meryem" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "çergê meryem", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin