SerûpelFerhengereboka sê teker

ereboka sê teker

Kurdînavdêr

triportör

ku pirî car motora wê heye, bi qase ye û ji bo bar kişandinê tê bikaranîn

"ereboka sê teker" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "triportör".

Pirsên berbelav

"triportör" bi kurdî çi ye?

"triportör" bi kurdî "ereboka sê teker" e.

"ereboka sê teker" tê çi maneyê?

"ereboka sê teker" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "triportör".

"ereboka sê teker" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "ereboka sê teker", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin