SerûpelFerhenggerewa danê

gerewa danê

Kurdîlêker

karşılamak

yekî; di lihevxistin û pevçûnê de

"gerewa danê" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "karşılamak".

Pirsên berbelav

"karşılamak" bi kurdî çi ye?

"karşılamak" bi kurdî "gerewa danê" e.

"gerewa danê" tê çi maneyê?

"gerewa danê" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "karşılamak".

"gerewa danê" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "gerewa danê", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin