SerûpelFerhengîxbar kirin

îxbar kirin

Kurdîlêker

ihbarlamak

"îxbar kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "ihbarlamak".

Pirsên berbelav

"ihbarlamak" bi kurdî çi ye?

"ihbarlamak" bi kurdî "îxbar kirin" e.

"îxbar kirin" tê çi maneyê?

"îxbar kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "ihbarlamak".

"îxbar kirin" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "îxbar kirin", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin