SerûpelFerhengkeledoşî kirin

keledoşî kirin

Kurdîlêker

buğulamak

"keledoşî kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "buğulamak".

Pirsên berbelav

"buğulamak" bi kurdî çi ye?

"buğulamak" bi kurdî "keledoşî kirin" e.

"keledoşî kirin" tê çi maneyê?

"keledoşî kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "buğulamak".

"keledoşî kirin" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "keledoşî kirin", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin