SerûpelFerhengşar bûn

şar bûn

Kurdîlêker
  1. 1kentleşmek
  2. 2sağılmak

"şar bûn" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "kentleşmek, sağılmak".

Pirsên berbelav

"kentleşmek" bi kurdî çi ye?

"kentleşmek" bi kurdî "şar bûn" e.

"şar bûn" tê çi maneyê?

"şar bûn" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "kentleşmek, sağılmak".

"şar bûn" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "şar bûn", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin