SerûpelFerhengsarogermo kirin

sarogermo kirin

Kurdîlêker
  1. 1aşılamak
  2. 2ılıştırmak

"sarogermo kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "aşılamak, ılıştırmak".

Pirsên berbelav

"aşılamak" bi kurdî çi ye?

"aşılamak" bi kurdî "sarogermo kirin" e.

"sarogermo kirin" tê çi maneyê?

"sarogermo kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "aşılamak, ılıştırmak".

"sarogermo kirin" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "sarogermo kirin", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin