SerûpelFerhengseh kirin

seh kirin

Kurdîlêker
  1. 1işitmekxeber stendin
  2. 2yoklamak

"seh kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "işitmek, yoklamak".

Pirsên berbelav

"işitmek" bi kurdî çi ye?

"işitmek" bi kurdî "seh kirin" e.

"seh kirin" tê çi maneyê?

"seh kirin" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "işitmek, yoklamak".

"seh kirin" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "seh kirin", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin