SerûpelFerhengserê êlê

serê êlê

Kurdînavdêr

çeribaşı

serokê êla mitriban

"serê êlê" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "çeribaşı".

Pirsên berbelav

"çeribaşı" bi kurdî çi ye?

"çeribaşı" bi kurdî "serê êlê" e.

"serê êlê" tê çi maneyê?

"serê êlê" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "çeribaşı".

"serê êlê" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "serê êlê", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin