SerûpelFerhengxuyanî bûn

xuyanî bûn

Kurdîlêker
  1. 1görünmek
  2. 2seçkinleşmek

"xuyanî bûn" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "görünmek, seçkinleşmek".

Pirsên berbelav

"görünmek" bi kurdî çi ye?

"görünmek" bi kurdî "xuyanî bûn" e.

"xuyanî bûn" tê çi maneyê?

"xuyanî bûn" peyveke kurdî ye û bi Tirkî tê wateya "görünmek, seçkinleşmek".

"xuyanî bûn" çawa tê gotin?

Ji bo bihîstina "xuyanî bûn", bişkoka deng a jorîn bikirtîne.

Xwe biceribîne

Pêşniyar kirin / rapor bikin