Ana sayfaSözlükkaroka pûşî

karoka pûşî

Kürtçeisim

kav mantarı

Fomes fomentarius

"karoka pûşî", Türkçe "kav mantarı" anlamına gelen Kürtçe bir kelimedir.

Sıkça sorulan sorular

"kav mantarı" Kürtçe ne demek?

"kav mantarı" Kürtçe'de "karoka pûşî" demektir.

"karoka pûşî" ne demek?

"karoka pûşî", Türkçe "kav mantarı" anlamına gelen Kürtçe bir kelimedir.

"karoka pûşî" Kürtçe nasıl söylenir?

"karoka pûşî" kelimesinin Kürtçe söylenişini yukarıdaki ses kaydından dinleyebilirsiniz.

Oyunlarla pratik yap

Düzeltme öner / bildir