Ana sayfaSözlükpehn bûn

pehn bûn

Kürtçefiil
  1. 1düzlenmek
  2. 2yassılanmak, yassılaşmak
  3. 3yassılmak

"pehn bûn", Türkçe "düzlenmek, yassılanmak, yassılaşmak, yassılmak" anlamına gelen Kürtçe bir kelimedir.

Sıkça sorulan sorular

"düzlenmek" Kürtçe ne demek?

"düzlenmek" Kürtçe'de "pehn bûn" demektir.

"pehn bûn" ne demek?

"pehn bûn", Türkçe "düzlenmek, yassılanmak, yassılaşmak, yassılmak" anlamına gelen Kürtçe bir kelimedir.

"pehn bûn" Kürtçe nasıl söylenir?

"pehn bûn" kelimesinin Kürtçe söylenişini yukarıdaki ses kaydından dinleyebilirsiniz.

Oyunlarla pratik yap

Düzeltme öner / bildir